Чиновники Вінниці обговорили з переселенцями «квартирне питання»

Проблема переселених з Криму та Сходу України осіб вже давно стала нагальною для Вінниччини.
http://vlasno.info/

Станом на травень поточного року кількість «нових вінничан» сягнула відмітки в 11 741 людину. Для того, аби налагодити контакт між місцевою громадою та переселенцями у Вінниці відбувся круглий стіл, на якому представники державних установ обговорили із «біженцями» нагальні питання.

— Перші переселенці з’явилися на Вінниччині на початку весни 2014 року. Це були кримські татари. А вже в травні, у зв’язку із загостренням ситуації, до нас почали приїжджати з Донбасу, — доповіла заступник директора департаменту соціальної політики Вінницької ОДА Наталя Остапчук, — Мешканці нашої області виявилися з радістю відгукнулися на наші прохання допомогти і навіть виявили готовність переселенцям житло. В найкоротші терміни ми створили реєстр з трьох тисяч квартир та домів. Емоційний підйом тоді був вражаючий, вінничани зустрічали переселенців просто на вокзалі.

круглий стіл щодо проблем переселенців у Вінниці фото

Під час круглого столу усіма сторонами було відзначено, що Вінниччина виявилась для внутрішньо переселених осіб чи не найбільш гостинним регіоном України. Проте, навіть тут у стосунках між місцевими жителями та «гостями» виникають проблеми.

— Дуже часто проблеми тому, що самі переселенці не дуже чітко розуміють, чого хочуть, — сказала пані Наталя, — Загалом їх можна поділити на три групи. До першої можна віднести тих, хто вже фактично став вінничанами і абсолютно точно буде жити тут. Такі люди зацікавленні в соціальній адаптації, постійному житлі і роботі. До другої можна зарахувати людей, які бажають повернутися на рідну землю, коли там буде мир. Представників третьої групи ми називаємо «туристами». Вони просто «гастролюють» з області в область, збирають всю можливу допомогу і їдуть далі. Ще одна проблема — те, що більшість виділеного переселенцям житла знаходиться не у Вінниці, а в районах. Переселенці не дуже бажають туди їхати, бо незадоволені тамтешнім рівнем заробітних плат.
круглий стіл щодо проблем переселенців у Вінниці фото

В свою чергу самі переселенці пояснили, що бажання мати високу заробітну плату зумовлене об’єктивними причинами, а не власними примхами.

— Коли я з родиною покинув Донбас, в нас були тільки валізи з речами і деякі грошові заощадження, на які ми фактично жили цей рік, — розповів представник громадської організації «вінницьких» переселенців Сергій Орлов. — Зрозумійте ситуацію, в якій опинилися подібні нам люди: як правило в кожній родині переселенців працевлаштовується хтось один, а безкоштовне житло з тієї чи іншої причини отримали далеко не всі. В таких умовах, отримуючи зарплату близько трьох тисяч, як можна сплачувати 2,5 тисячі за житло та ще оплачувати комунальні послуги і годувати себе?
круглий стіл щодо проблем переселенців у Вінниці фото

Наскрізною темою круглого столу стала проблема психологічного бар’єру між місцевими мешканцями та переселенцями, який проявляється у поділі на «ми» та «вони».

— Для того, аби між мешканцями Вінниччини та переселенцями не було конфліктів і ми не ділили один одного на «ми» та «вони», перш за все, треба вирішити соціальні проблеми, зокрема проблему житла. Переселенцям воно конче необхідне. Також учасники АТО з нашої області по закону мають право отримати квартиру, і вони на це заслуговують. Це «квартирне питання» може стати зерном серйозного конфлікту, який не можна допусти, — підбила підсумки заходу Наталя Остапчук.


Фото Олександра Сашньова

Добавить комментарий