КОМПЕНСАЦІЇ ВИТРАТ ЗА ТИМЧАСОВЕ РОЗМІЩЕННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

📌ХТО МАЄ ПРАВО НА КОМПЕНСАЦІЮ?
Громадяни України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду, і безоплатно розміщували в цих приміщеннях ВПО, які після введення воєнного стану перемістилися з територій, визначених в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204, та не є отримувачами щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
📌ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ЩОБ ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ?
🔷Подати заяву до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО.
🔷В заяві зазначити:
➖прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб
➖копії документів, що посвідчують їх особи (паспорт громадянина України або свідоцтво про народження).
❗В день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.
👆На підставі отриманої інформації виконавчий комітет формує РЕЄСТР жилих приміщень, доступних для безоплатного розміщення ВПО, у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.
👆До 5 числа наступного місяця подати заяву на отримання компенсації.
📌МЕХАНІЗМ ВИПЛАТИ КОШТІВ:
📎Заява розглядається протягом п’яти робочих днів.
✔️Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення ВПО, а саме:
➖факту такого розміщення та його безоплатності;
➖кількості розміщених осіб та умов їх проживання;
➖документів, що встановлюють особу;
➖також перевіряють дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
👆За результатами перевірки виконавчі комітети:
— визначають обсяг компенсації витрат власника житла.
📌ЯКА СУМА КОМПЕНСАЦІЇ?
🔹Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО, та кількості осіб, які там проживали (людино-днів).
🔹Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості ВПО, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.
🔹Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.
Загальна сума компенсації визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.
📌ЗА ЯКИЙ ПЕРІОД БУДЕ НАРАХОВУВАТИСЬ КОМПЕНСАЦІЯ?
З дня розміщення ВПО, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

Добавить комментарий