мирне зібрання внутрішньо переміщених осіб на підтримку вирішення їх житлових питань

03 травня 2018 року об 11 – 00 у м. Вінниця на Майдані Незалежності, вул. Соборна, 59, відбудеться мирне зібрання внутрішньо переміщених осіб на підтримку вирішення їх житлових питань. Для участі в акції запрошено голову Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія, міського голову м. Вінниці Сергія Моргунова. Запитати владу про майбутнє житло зберуться місцеві активісти та близько 500 переселенців.

Віче під гаслом «Житло переселенцям: коли будуть зрушення?»
збирає громадська організація «Об’єднання переселенців «Спільна справа»

Від початку окупації території Донецької, Луганської областей та АР Крим з місць постійного проживання перемістилося близько 2 млн. громадян України. Майже 12 тис. з них обрали місцем свого постійного проживання Вінниччину, залишивши в минулому надбані протягом життя цінності, зокрема і власне житло.
У квітні 2015 року переселенцями Вінниччини створено власну громадську організацію «Об’єднання переселенців «Спільна справа», основною метою якої є вирішення житлових питань вимушених переселенців з ціллю повної інтеграції у місцеву громаду.
Протягом останніх 3-х років представники громадської організації неодноразово зверталися до вінницької влади з пропозиціями щодо вирішення житлових питань вимушених переселенців. Серед них – виділення земельної ділянки під житлове будівництво, реконструкція та добудова приміщення під житло для ВПО, пільгове кредитування на житлове будівництво для переселенців, програма надання соціального житла вимушеним переселенцям, створення житлово-будівельного кооперативу, тощо.
До цього часу жодна з пропозицій не була взята до уваги органами місцевого самоврядування, а також представники влади не спромоглися надати власних пропозицій щодо поліпшення житлових умов внутрішньо переміщених осіб. Усі звернення й до цього часу завершуються відписками, листування з органами влади налічує не одну сотню аркушів. А між тим, лише переселенці – фізичні особи-підприємці щороку сплачують до бюджету Вінниці понад 26 млн. грн. податків.
20 квітня 2018 року було проведені збори де були присутні понад 450 представників переселенської громади Вінниччини. Тут було прийнято рішення про адвокатування прав переселенців на житло через проведення масової акції. Ігнорування владою ряду базових людських прав переселенської громади змушує переселенців виходити на вулицю, відстоюючи свої права.
Під час мирного зібрання 3 травня переселенці очікують почути від представників влади відповіді на їх пропозиції щодо вирішення житлових питань.

Контактна особа:
Координатор заходу
Зиков Юрій Володимирович,
голова ГО «Спільна справа»;
т. 097-736-87-60; 063-284-56-49;
Олена Ткаченко
т. 0689368354
e-mail: yrizikov@gmail.com

73053040

Добавить комментарий