На Вінниччині в обласній організації УТОС організували притулок для незрячих переселенців

На Вінниччині в обласній організації УТОС організували притулок для незрячих переселенців
Пункт тимчасового перебування внутрішніх переселенців з інвалідністю по зору облаштували у Вінниці на базі підприємства Українського товариства сліпих (УТОС).
Тимчасовий притулок для незрячих переселених осіб розміщується на базі здоровпункту, де є ліжка для ночівлі.
«Ми можемо надати тимчасовий притулок людям з інвалідністю по зору з інших регіонів України, які зупиняються на певний час у нашому місті. Також разом із ними можуть поселятися члени родин та супроводжуючі», — коментує директор Вінницького підприємства УТОС Костянтин Ільніцький.
Допомогла із облаштуванням притулку для переселенців з інвалідністю вінницька волонтерка Олена Верлан-Кульшенко, яка передала необхідні для внутрішньо переміщених осіб речі: білизну, ковдри, подушки та засоби гігієни. Посприяв із облаштуванням притулку і волонтер Анатолій Поляруш.
На даний час для проживання незрячих переселенців та членів їхніх родин підготовлена одна кімната, на черзі — інші. Загалом на базі Вінницького УТОС готові прийняти два десятки осіб з особливими потребами.
«Ми замовили у волонтерів газову плиту, швидковарку та інші речі, необхідні для приготування їжі. Тому збираємося не лише поселяти, але безкоштовно годувати наших гостей», — зауважив Костянтин Ільніцький.
Ініціатори створення притулку пояснюють, чому незрячим переселенцям з інших регіонів варто зупинятися саме на базі підприємства УТОС міста над Бугом: адже тут для людей з особливими потребами є відповідна інфраструктура, а також працюють досвідчені фахівці-помічники.
Від підприємства до трамвайної зупинки облаштовані перила, що дуже важливо для людей з особливими потребами. Є і власний транспорт: автобус, вантажний бус, легкова газель. Також на базі підприємства УТОС організовано дозвілля для незрячих. Зокрема, діє шаховий клуб, спеціалізована бібліотека із книжками зі шрифтом Брайля тощо.

Добавить комментарий