Європейський Союз розробив Дорожню карту ЄС для взаємодії з громадянським суспільством на 2018-2020 роки

🇪🇺Європейський Союз розробив Дорожню карту ЄС для взаємодії з громадянським суспільством на 2018-2020 роки ️ 📄✏️🖊️

 

Вчора, 1 жовтня, у креативному просторі «Артинов» відбулася презентація напрацювань для представників неурядового сектору Вінниччини. Оновлений проект документа підготовлений експертами Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні після серії зустрічей та обговорень з ключовими громадськими організаціями. Дорожня карта буде затверджена у Брюсселі протягом наступних місяців. Документ включає аналіз ситуації та ключові виклики, визначає задачі та кроки, які потрібні для створення більш сприятливого середовища для громадського сектору.

John Wright, керівник Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні, Ясенка Перович , експертка Проекту ЄС, та Svetlana Dotsenko, консультантка з комунікацій Проекту ЄС, презентували чотири пріоритетні напрями Дорожньої карти:

📍Сприятливе середовище: правове й нормативне середовище (права та свободи, організації, що працюють на локальному рівні, залучення волонтерів) та фінансове середовище (державне фінансування, соціальні послуги, соціальне підприємництво, внески/пожертвування, фінансові правила та фінансові стимули).

📍Участь організацій громадянського суспільства: зміна відносин організацій громадянського суспільства (інклюзивність, діалог), програмний цикл ЄС(консультації, галузева раціоналізація), міжнародні процеси (міжнародна співпраця, репрезентативність).

📍Спроможність громадського сектору: ефективність організацій громадянського суспільства (політики на доказовій базі, стратегічне планування, мережування та побудова коаліцій), фінансова стійкість (стратегія фандрейзингу, різноманітна база фінансування) і компетентність, прозорість та підзвітність (внутрішні структури управління, внутрішня оцінка, фінансова прозорість, комунікації з громадськістю).

📍Підтримка ЄС: інновації заради соціальних змін (інформаційні та комунікаційні технології для підвищення впливу, громадянська освіта, інформаційні та комунікаційні технології для соціальних рішень, мобілізація громадян), регіональна співпраця (охоплення дій організацій громадянського суспільства, співпраця між більш і менш розвиненими територіями) та тематичне/галузеве мережування (посилення тематичних мереж, створення мереж, що спеціалізуються в певній галузі).

Команда ГО «ОП «Спільна справа» вдячна за інформативну доповідь та можливість бути почутими!

Детальніше про Дорожню карту ЄС для взаємодії з громадянським суспільством на 2018-2020 роки на сайті Європейського Простору https://euprostir.org.ua/stories/136123

Добавить комментарий